Produktspecialister:

Recovery Sciences
Cefar - Chattanooga - Compex – Esaote - Sissel

Helene Garpefors

Leg. fysioterapeut
Stockholm ,Uppsala, Örebro,
Västernorrland, Gävleborg
helene.garpefors@djoglobal.com
0730 43 70 20

Kim Forsell

Västra Götaland, Dalarna,
Västmanland, Värmland, Södermanland,
Östergötland, Gotland,
Västerbotten, Jämtland
kim.forsell@djoglobal.com
0702 09 71 19

Matilda Hellman

Leg. fysioterapeut
Blekinge, Kalmar, Skåne, Halland,
Kronoberg, Jönköping, Norrbotten
matilda.hellman@djoglobal.com
0763 11 28 22

Bracing & Support
Aircast - Dr Comfort - Donjoy - Exos - Procare

Dimo Tzotzis

Leg. ortopedingenjör
Blekinge, Kalmar, Skåne, Halland,
Kronoberg, Jönköping, Gävleborg,
Jämtland, Norrbotten
dimo.tzotzis@DJOglobal.com
0706 50 91 41

Rickard Hanzek

Leg. ortopedingenjör
Västra Götaland, Dalarna, Västmanland,
Värmland, Södermanland, Östergötland,
Gotland
rickard.hanzek@DJOglobal.com
0761 30 57 70

Maria Ottander

Leg. fysioterapeut
Stockholm, Uppsala,
Örebro
maria.ottander@DJOglobal.com
0703 35 13 41

Claes Esplund

Key Account Manager
Claes.esplund@djoglobal.com
0709 22 79 77

Ekonomi & administration:

Ekonomi & HR:

Valentin Marku

valentin.marku@djoglobal.com
0735 08 11 74

Ekonomi

Marcus Jonsson

marcus.jonsson@djoglobal.com
040 39 40 34

Ekonomi

Eva Lundberg

eva.lundberg@djoglobal.com
040 39 40 41

Lager, Garanti & Retur:

Per Lindberg

per.lindberg@djoglobal.com
040 39 40 28

Kvalitet & Service:

Tony Lindberg

tony.lindberg@djoglobal.com
0730 31 64 57

Logistik:

Linda Pedersen

Mammaledig
linda.pedersen@djoglobal.com
040 39 40 18

Säljsupport & Upphandling:

Alexandra Johnsson

alexandra.johnsson@djoglobal.com
040 39 40 67

Marketing:

Elisabeth (Lisa) Sussum

elisabeth.sussum@djoglobal.com
040 39 40 08

Ledning:

Recovery Sciences
Cefar - Chattanooga - Compex – Esaote - Sissel:

Jonas Gullberg

jonas.gullberg@djoglobal.com
0734 20 66 50

Bracing & Support Aircast - Dr Comfort - Donjoy - Exos - Procare

Ole Hansen

ole.hansen@djoglobal.com
+45 24 60 50 57

General Manager:

Christian Hjortgaard

Christian.hjortgaard@djoglobal.com
+45 20 51 61 37